Kuş

Hüzünkovan Kuşu

Yazar: admin

“Mini mini bir kuş donmuştu

Pencereme konmuştu…”

Yok canım; bir çocuk şarkısı değil, bir kuş hikayesi bu! Boredpanda’nın içinizi ısıtan gerçek öykülerinden sadece bir tanesi. Gelin siz de dinleyin bu hikayeyi.

hüzün kovankuşu

Fırtınalı bir gecenin sonunda bu küçük serçeyi bulur kahramanımız ve kız arkadaşı. Ölü olduğunu düşünürler önce ancak zar zor nefes alabilen serçe meğer bir de körmüş. Sabah küçük cıvılıtılarla uyanmışlar. Yemek yedirmek istemişler ancak küçük kuş reddetmiş. Onlar da onu balkona çıkarmaya karar vermişler.

hüzünkovankuşu

3 saat boyunca ötmüş minik kuş. Ve birden babası çıkagelmiş ve onu beslemeye başlamış. 2 hafta boyunca ekmek kırıntıları ve böcekler getirmiş yavrusuna. hüzünkovankuşu

Ne var ki serçemiz hala körmüş. Bir gün veteriner tavsiyesiyle kahramanımız serçenin gözü için göz damlası kullanmaya karar vermiş. Ve mucize! Serçe artık görüyormuş. Hatta saksıların arkasına geçip onlardan saklanmaya bile başlamış.

hüzünkovankuşu

Babasından da uçma dersleri almaya başlamış böylece. Ancak bir gün terketmiş serçe kaldığı evi. Çok endişelenmişler çünkü bir fırtınalı geçen birkaç gün boyunca da gelmemiş yavrukuş. hüzünkovankuşu

3 gün sonra dönmüş serçe, mutlu bir şekilde. Hatta saksılardan birine kurulup uyuyakalmış bir de. Şimdilerde balkonlarına o kadar çok serçe geliyormuş ki hangisi kör serçe bilemiyorlarmış.

Yazar Hakkında

admin

Yorum Yaz