Kedi

Midsommar

Yazar: admin

Merhaba Kedi Günce’m; Dijital Günlüğüm,

Haziran ayının ortasını geçtik. Hava yeni yeni ısınıyor. Çok sevdiğim birinin doğum günü yaklaşmakta. İdil büyüyor. Ben büyüyorum. Her 33 yılda insanın yeniden doğduğunu okudum bugün. Her yıl başka bir Hande ‘ye evriliyorum. Bunu seviyorum.

Bu yıl 2 kedi getirdi Ferhat eve 1 tanesi öldü, biri sahiplendi. Aşağıda 4 yavru doğurdu Karpati. 3 ü halen yaşıyor. Hatta annesi bıraktı artık onları.

İdil okula başladı. Emmeyi kendi isteğiyle bırakabildi. Kendi uyumaya başladı. Kitaplara çok düşkün. Roald Dahl’ın Cadılar kitabını okuduk, filmini izledik. Charlie’nin Çikolata Fabrikası ve Matilda’yı da çok beğendi. Artık birlikte film izleyebiliyoruz. Benim çocukken izlediğim filmleri onun da beğenmesi hoşuma gidiyor. Paulie bunlardan biri. Benim okuduğum kitapları da okuyabilsin diye saklıyorum romanlarımı da. 10 yıl sonra ne kitap kalacak bu ülkede ne de kalanları alabilecek para diye tahmin ediyorum. İdil; güzel çoban şiirim, aşk’ım.

Bu yıl her şeyi düşünüp hatırlayacak zaman bulabildim. İzlediğim güzel bir filmde ‘I maybe spent most of my life just remembering’ diyordu. Buna son iki yıldır ara vermiştim. Devamında ‘what’s remembered lives’ diye de ekliyordu kadın. Hatırlanan şey yaşamaya devam eder.  Eski arkadaşlarımla iletişim kurabildim. Onları unutmamış ama düşünmeye ara vermiştim, bilinçsizce. Onlara şunu diyebilmeyi çok isterdim: Bütün kibirlerim, kıskançlıklarım, hırslarım ve inatlarımdan arındım. Mutlu olmanız beni mutlu ediyor.

Güzel filmler izledim. Mon Roi, The Sound of Metal beni büyüledi. Parasite, Nomadland, Shiva Baby’ yi eğlenerek izledim. Veba Geceleri ve Frans de Waal okudum. Frans de Waal’ın kitabı, evrimsel süreçte sosyal yapımızın nereden nereye geldiği bağlamında ve kendimi dünya üzerinde insan ve kadın rollerinde nereye koymam gerektiği konusunda beni çok etkiledi. Cinsel yönelimlerin ve ilişkilerin doğal yönünü anlamama çok katkı sağladı. Neyin doğal olduğu konusunda beni oldukça ikna etti. Bu arada İtalyanca öğrenmeye başladım. Daha çok şarkı dinlemeye başladım. Neyi istediğimi ve istemediğimi daha iyi biliyorum.

Buradayım, burada olmak benim seçimim olabildi sonunda.

 

 

 

Yazar Hakkında

admin

Yorum Yaz