Gezi

Gezi Güncesi 1: Ağva ve Tranquilla

Yazar: admin

İş stresi,şehir gürültüsünden uzak huzurlu ve sakin bir tatil yapmayı düşlüyorduk eşimle uzun süredir. Otele adım dahi atmadan nasıl olacak bu iş diye düşünürken bungalow fikriyle çıkageldi birgün eşim. Doğayla baş başa bir mekan arıyorsanız tanıtacağım mekan tam size göre diyebilirim.

Ağva

Ağva plajı

Ağva’ya Bursa tarafından geçtiğimiz için İstanbul tarafından ulaşım nasıldır bilemiyorum ama bizim için yolculuk bile çok iyi geldi. Sık ormanların arasından ve köylerden geçerek biraz da uzatarak vardık Ağva’ya. Yorgun olduğumuz için hemen Booking ‘den ayırdığımız mekan olan Tranquilla’ya geçtik. Yarım pansiyon olan rezervasyonumuzu aynı fiyata Booking’den iptal ederek tam pansiyona çevirdiler. Odamız gayet rahat ve konforluydu. Yemek ve kahvaltı ise nehir kıyısında ayrı bir güzel oluyor. Genelde balayı ve ya baş başa bir tatil için tercih ediliyor sanırım ki çocuk gürültüsü de olmadı bizim kaldığımız süre boyunca.

Ağva

Farklı yemek mekanları

 

Akşam bahçede oturmak ve bir şeyler içmek de bir keyifti. Personel gayet ilgili ve odalar da çok temizdi.

Tranquilla

Bunların yanında deniz ve kumsal otele çok yakındı. Ağva’da upuzun bir sahil var. Deniz biraz dalgalı ve derin ama sığ alanlar da mevcut. Çarşı ise akşam gezmek için hoş. 2 tane deniz feneri var ve tekne gezintisi de yapabiliyorsunuz. Ayrıca uzun yürüyüş parkurları yapmışlar. Aslında asıl güzel olan  Göksu ve Yeşilçay nehirlerinin Ağva’dan denize ulaşmaları. Zaten Tranquilla da Göksu’nun üzerinde yer alıyor. Yılın belli zamanlarında mantar yürüyüşleri de yapılmaktaymış.

Ağva

Kısacası Ağva  ve Tranquilla bir haftasonu keyif yapmak için harika bir seçimdi bizim için. Şiddetle tavsiye ederim.

 

Yazar Hakkında

admin

Yorum Yaz