Kedi Köpek Kuş

Nilüfer Hayvan Bakım Merkezi

Yazar: admin

Okul bahçesindeki yavru köpek, ön patilerini öne doğru uzatarak nöbetçi öğretmenin ayaklarına doğru yere yatar. Öğretmen, öğrencilerin gözü önünde yerden aldığı taşı köpeğe doğru atıp bir de tekme savurur. Karşısında ona bakan diğer öğretmenleri görünce kendini saçma sapan bahanelerle savunmaya çalışır. Bunu yazan ben daha fazla yorum yapamam.

Haftasonu kafamdaki bu görüntüleri silmek için hayvan haftasında %50 indirimli mamalardan alarak Bursa, Nilüfer Alaaddinbey’deki Hayvan Bakım Merkezi’nin yolunu tuttuk eşimle. Karşılacağım manzaradan pek de umutlu değildim açıkçası ancak buradan Nilüfer Belediyesi’ne bu hizmetleri için teşekkürlerimi sunuyorum.

Nilüfer hayvan bakım merkezi

Barınakta bir sürü kedi ve köpek bulunuyor. Hepsinin kafesi gayet temiz ve ferah. Elbette ki her zaman çok daha iyisi yapılabilir ancak azami özen gösterildiğini de hemen farkediyorsunuz. Kafeslerde köpekler çoğunlukta. Ayrıca bir sürü sahiplenmeyi bekleyen kedicik var. Kafeslerin önüne geldiğinizde hepsi sevilmek için adeta miyav yarışına giriyor.

Nilüfer Pisi, Hav, Cik Bakım Merkezi

Nilüfer Hayvan Bakım Merkezi’nde Yaralı köpekler için ayrı bölümler var. Hepsinin tabelasında ilgilenen kişi ve hastalıkları yazıyor.

Nilüfer Pisi, Hav, Cik Bakım Merkezi

Bir bölümde ise büyük bir kedi evi vardı, ahşaptan ayrı bölmeli özel parkurlu falan. Meğer orada sakat pisicikler kalıyormuş. Ayağı kesilenler, kesilmeyip sürüyenler, felçliler…

Sakat kedicikler...

Sakat kedicikler…

O kadar tatlılar ki tek dertleri tüm bunlara rağmen okşanmak ve sevilmek. Bizi görünce olanca güçleriyle tellere sarılıp ulaşmak istediler. Gerçekten çok üzücüydü. Bence sahiplenmek isteyenler önce böyle çaresiz olanları almalılar.

Nilüfer Hayvan Bakım Merkezine istediğiniz zaman  ve saatte kaza geçirmiş ya da sakat herhangi bir hayvanı getirebilirsiniz. Bu konuda bir acil yardım masası var. Örneğin aylar önce eşim yolda bulduğu kanadı kırık bir martıyı acilen oraya götürmüştü. Bir kaç tosbik de orada tedavi gören şanslı hayvanlardan…

Barınak ayrıca hayvan oteli görevini de görüyor. Tatile çıkacaksanız yavrunuzu oraya güvenle emanet edebiliyorsunuz.

nilüfer hayvan bakım merkezi

Eğer Nilüfer hayvan bakım merkezine bağış yapmak isterseniz temizmama.com adresinden çok uygun fiyatlarla doğrudan barınaklara mama yardımında bulunabilirsiniz.

Yazar Hakkında

admin

Yorum Yaz